Tıkla Ara
Whatsapp

Koronavirüslü Günlerde Verimli Home Office Çalışmanın Püf Noktaları

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Koronavirüslü Günlerde Verimli Home Office Çalışmanın Püf Noktaları
Koronovirüs sebebiyle zor zamanlar yaşadığımız bu günlerde hayatımıza yeni bir kavramda girmiş bulunmakta evden çalışmak yani Home Office çalışmak.
Koronovirüs tedbirleri kapsamında virüsün yayılımını  engellemek adına ülkemizde tedbirler alındı. Bu tedbirlerden en başlarda gelenlerden  biri de evden çalışmak. Evde çalışmak ofis ortamında çalışmak gibi olmuyor bu ortamı yaratmakta zor olabilir ancak verimli çalışmak mümkün olabilir.
Ofiste genellikle masada oturur ve iş arkadaşarımızla bir araya gelir yada bir projeyi bitirmek için aynı ortamda bulunurduk.Patron yada müdürümüze sunmamız gerekenler, bitirmemiz gereken bir çok iş bulunmaktaydı.
Şimdilerde hayatımıza giren koronovirüs nedeniyle home ofis çalışmak mecburiyetinde kaldığımız bu günlerde planlı ve verimli çalışmak tamamen bizlerin elinde.
Evde tüm planlama bizim elimizde ve iyi yönetemezsek verimli çalışmayız. Kendinize belirli kurallar koyarak evden çalışmayı zevkili hale getirebiliriz.
 
Bazı püf noktaları ile daha verimli ve zevkli çalışmak için;

Plana Göre Çalışma

Plana Göre Çalışma

Koronovirüslü bu günlerde ofis ortamında olmadığımızdan evde çalışma ortamı biraz gevşek olabilir bu sebeble iş hayatı ve aile hayatını planlayarak ayırmak en doğrusu olacaktır.

Homeofis çalışma da sürekli olarak iş arkadaşlarınla iletişim halinde olmak yada sürekli bir şekilde maillerini kontrol etmek verimli olmayacaktır. Zaman zaman yada gerekli oldukça bunları yapman daha verimli çalışman için daha doğru olacktır. Sınırlarını belirlemen programına sadık kalman çalışma düzenin için çok daha iyi olacaktır.

Gerçekten acil bir durum maili gelirse ne olacak dediğini duyar gibiyim ama bu sorunun cevabıda acil durumlarda mail atmak değil direk telefonla iletişime geçmek olacaktır.

Bu sebeble çalışma ortamını ve programını yapman bu ve bu gibi durumların önüne geçmek için ideal olacaktır.

 

Dikkat Dağıldığında Yeniden Başlamak İçin

Dikkat Dağıldığında Yeniden Başlamak İçin

Home Office çalışırken ofiste olduğu gibi, kendini iyi hissetmediğinde  dikkati toparlamak için ara verilebilir. Kısa aralar vermek zihnini toparlamaya yardımcı olacaktır. Ayrıca verimsiz olduğunu hissettiğinde kısa aralar vermek yeniden başladığında daha verimli çalışmak için yararlı olacak bu arada bir kahve içebilir ya da balkonuna çıkabilirsin.

Ara vermek istemiyorsan bir sonraki günün planını yapabilirsin böylelikle yine kısa bir ara vermiş olacaksın.

 

Çalışma Gününü Planla

Çalışma Gününü Planla

İşe başlamadan önce  gününü planlamak en doğrusu olacaktır. Koronovirüs kapsamında evde geçireceğin çalışma zamanını daha verimli olaması için  bir çalışma programı yani iş listesi oluşturabilirsin. Planladığın için ve gitmen için aslında en önemli nokta bu olabilir. Gününü planlamak ve sadık kalman sana fazlaca kolaylık sağlayacaktır. Böylece ertesi güne daha planlı başlayabilirsin.

 

Çalışma Ortamını Kendine Göre Düzenle

Çalışma Ortamını Kendine Göre Düzenle

Koronovirüslü günler hayatımızı sekteye uğrattı. Fakat normal hayatımıza devam edebilmek ve sağlıklı kalabilmek için evden çalıştığımız süre boyunca dikkatini dağıtacak unsurları çalışacağın ortamda bulundurmamakla başlayabilirsin.Verimli çalışmak için klasik müzik eşliğinde çalışabilir ve nane aromaları kokuları çalıştığın ortamda kullanarak odaklanmayı sağlabilirsin.

Belki işe gitmeyeceksin ama sabah kalktığında işe başlamadan pijamalarını çıkarıp, duş alıp, saçlarını yapıp ve üzerine hafif rahat bir şeyler giyerek yeni çalışma gününe hazır olabilirisin.

 

Ankara Web Tasarım İletişim
Ankara Web Tasarım
DizaynOfisi 2006 yılından beri müşterilerine interaktif çözümler sunan, yaratıcı bir butik dijital ajanstır.
İletişim
0542 457 78 50
info@dizaynofisi.com
Copyright © DizaynOfisi