Tıkla Ara
Whatsapp

Seo Uyumlu Web Tasarım Nasıl Yapılır?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Seo Uyumlu Web Tasarım Nasıl Yapılır?
Çok güzel bir web sitesi yaptırdınız tasarım olarak içinize sindi ama alt yapısı yani kodlama yapısı seo ya uygun değilse siteniz arama motorları için değerli olarak görülmeyecek ve sıralamalarda geride kalacaktır.

Gelin birlikte nasıl olması gerektiğine beraber bakalım.

Seo uyumlu web tasarım yaparken hem front-end yani önyüz tasarımı, hemde back-end yani arka planda çalışan kodlar seo ya uygun olmalıdır. Google ve diğer arama motorlarının istediği özellikleri karşılamalıdır. Google 200 den fazla seo kriterini göz önüne alan bir algoritmayla siteleri sıralamaktadır. Bu kriterlerin arasında sitede olması gereken bazı özellikler vardır.

Örnek vermek gerekirse google siteye eklenen resimlerde alt tagı istemektedir. Google botları siteye geldiklerinde resimler hakkında bilgiyi bu alt tagları vasıtasıyla almakta ve bu özellik Google ın sıralama kriterlerinden biri haline gelmektedir. Eğer sitenizin ön yüz kodlamasını yapan kişi resimlere bu alt tag kısmını koymazsa Google nın istediği kriterlerden bir tanesi eksik kalmış olacak botlar siteye geldiklerinde resimler hakkında bilgi sahibi olamayacaktır.

Bir başka örnek sitenizdeki içeriklerin H tagları düzgün ayarlanmamışsa siteniz bir kriteri daha yerine getiremeyecek demektir. H1, H2, H3 … tagları düzgün olarak ayarlanmalı bütün eklediğiniz içeriklerde mutlaka olması gereken sırada olmalıdır.

Başka bir örnek vermek gerekirse sitenin arka plan kodlamasını yapan yazılımcı eklenen içeriklere Google ın istediği seo açıklama kısımlarını yönetim paneli aracılığıyla koydurmazsa Google nın istediği bir özellik daha eksik kalmış olacaktır.

Bir ankara web tasarım firması olan dizaynofisi geliştirdiği içerik yönetim sistemleri ve yaptığı web tasarım çalışmalarında bu kriterlere dikkat ediyor seo açısından sitenin en iyi şekilde çalışmasını sağlamaktadır. 

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil uyumlu web tasarım Google nın istediği seo kriterlerinden ve bizcede en önemli kriterlerden bir tanesidir. Günümüzde yapılan siteler mutlaka tam olarak mobil cihaz uyumlu olmalıdır sitenize ister cep telefonlarıyla girilsin ister tablet ile girilsin site sorunsuz çalışmalı metinler rahat okunabilir olmalı, resimler tam ekranlara oturacak şekilde olmalıdır. Eğer siteniz mobil uyumlu değilse mutlaka sıralamalarda ciddi kayıplar yaşayacaksınız veya hiç sıralamalara giremeyeceksiniz.

 

Web Tasarım ve Seo

Web Tasarım ve Seo

Web tasarım ve seo birlikte yürütülmesi gereken, birbirine bağımlı yapılardır. Web siteniz seo ya uygun olmalı, web siteniz yoksa zaten seo yapmanız veya yaptırmanız mümkün değildir. Seo çalışmalarını spor yapmak gibi düşünebilirsiniz. İnsan spor yaparsa daha dinç ve sağlıklı olur. Web sitenize seo çalışması yapıldığında web siteniz daha çok trafik çekecek, daha çok trafikte daha çok müşteri demektir. Daha çok müşteri sizin daha mutlu olmanız demektir.

Sizde arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorum, seo uyumlu şık olarak tasarlanmış bir web sitem olsun istiyorsanız veya web sitem var ama seo ya uygun değil seo ya uygun olmasını istiyorum diyorsanız size bir telefon uzaklığındayız. İletişime geçin süreç hakkında detaylı konuşalım.

 

Ankara Web Tasarım İletişim
Ankara Web Tasarım
DizaynOfisi 2006 yılından beri müşterilerine interaktif çözümler sunan, yaratıcı bir butik dijital ajanstır.
İletişim
0542 457 78 50
info@dizaynofisi.com
Copyright © DizaynOfisi