Tıkla Ara
Whatsapp

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Yapılır?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Profesyonel Web Tasarım Nasıl Yapılır?
Profesyonel web tasarım yaparken birkaç unsura dikkat etmemiz gerekir. Bunlardan en önemlisi son kullanıcıların siteyi ziyaret ettiklerinde istedikleri bilgilere kolayca ulaşabilmelidirler.

Profesyonel web tasarım nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en net cevap, kullanıcı deneyimi yüksek yani sitemizi ziyaret eden kişilerin sunduğunuz hizmetleri, ürünlerinizi, iletişim bilgilerinizi kolayca bulabildikleri,  arama motorlarıyla tam uyumlu yani Google ve diğer arama motorlarının istediği kriterlere göre hazırlanmış web tasarım yapılırken arka planda çalışan kodları gerektiği şekilde kodlanmış ve  sitenin yönetim panelinden düzenlenebilir olmalıdır.

 

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Öncelikle web tasarım nedir? Konusuna değinelim. Web tasarım işyerlerinin, kişilerin, kurumların ürünlerini, hizmetlerini, iletişim bilgilerini son kullanıcılara sunan yazılımlar aracılığıyla grafik ve metinlerin bir araya gelmesiyle oluşmuş, arama motorlarında veya direkt olarak erişilebilmeyi sağlayan çalışmalar bütünü olarak tanımlayabiliriz. Bir başka deyişle web sitesi dijital ortamlarda şirketlerin, kurumların görünen yüzü veya 24 saat açık mağazası olarak da tanımlayabiliriz.

 

Profesyonel Web Tasarım Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Profesyonel Web Tasarım Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sitelerimizi ziyaret eden kullanıcılar ilk olarak web sitesinin tasarım olarak şık ve hoş bir tasarım olup olmadığına dikkat eder. Bu yüzden arayüz tasarımı yapılırken güncel web tasarım trendlerini baz alırken müşterinin kurumsal kimliğine uygun olmasına dikkat etmeliyiz.

Kullandığımız görsellerin çözünürlükleri yüksek olmalı, kullandığımız fontlar hazırlanacak tasarıma uygun ve rahat okunabilir fontlardan seçilmelidir. Aynı zamanda kullanıcı deneyiminide yüksek tutmamız gerekmektedir. Örneğin küçük ayrıntılar gibi görünsede site navigasyonu, site içi arama, iletişim bilgilerinin her sayfada footer yani en alt kısma yerleştirme ve benzeri ufak ayrıntıları atlamamalıyız.

Web tasarım yaparken hazırladığımız tasarımlar hedef kitle odaklı olmalıdır. Örneğin özel bir şirkete web tasarım yaparken bunu blog tarzında yapmak uygun olmaz kurumsal web tasarımlarda müşterinin ürünleri, hizmetleri ön planda olmalıdır. Aynı şekilde çokça içeriklerin bulunduğu blog sitelerini kurumsal şirket tarzında yapmamız uygun olmayacaktır.

Profesyonel web tasarım yaparken dikkat etmemiz gereken çok önemli unsurlardan bir taneside yaptığımız sitenin seo yani arama motoru dostu yapıda olması gerekmektedir. Dizaynofisi olarak yaptığımız web tasarımlarda ve web yazılımlarda seo konusuna özen gösteriyor. Arama motorlarının en iyi indexleyeceği şekilde web sitelerini hazırlıyoruz.

Profesyonel web tasarım yaparken dikkat etmemiz gerek unsurlardan bir taneside hazırladığımız sitelerin yüzde yüz responsive yani mobil cihazlara uyumlu olması gerekmektedir. Günümüzde kullanıcıların neredeyse yarısından fazlası web sitelerini mobil cihazlarla ziyaret etmektedir. Responsive yani mobil uyumlu olması aynı zamanda arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmak için gereken kriterlerden bir tanesidir.

Web tasarım yaparken kullanacağımız görseller siteye uygun ve çözünürlükleri yüksek olmalıdır. Çok güzel, şık bir tasarım yapsakta görseller uygun ve net değilse tasarım vasat izlenimi yaratacaktır.

Web tasarımı yaparken kullanacağımız fontlarda okunaklı uygun fontlar olmalıdır.

 

Web Tasarım Yaparken Kullanabileceğimiz Programlar Nelerdir?

Web Tasarım Yaparken Kullanabileceğimiz Programlar Nelerdir?

Dizaynofisi ailesi olarak arayüz tasarımı yaparken en çok kullandığımız program Photoshop programıdır. Bunun yapında Corel Draw, Illustrator programlarınıda sıklıkla kullanmaktayız.

Yazılım kodlaması yaparken C# dilini tercih ediyor. Visual Studio ortamında yazılım geliştirmesi yapıyoruz.

 

Sizde profesyonel olarak hazırlanmış bir web sitesine ihtiyaç duyuyorsanız site bir telefon kadar yakınız.

Buraya tıklayarak iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Ankara Web Tasarım İletişim
Ankara Web Tasarım
DizaynOfisi 2006 yılından beri müşterilerine interaktif çözümler sunan, yaratıcı bir butik dijital ajanstır.
İletişim
0542 457 78 50
info@dizaynofisi.com
Copyright © DizaynOfisi