Tıkla Ara
Whatsapp

Responsive Web Tasarım

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Responsive Web Tasarım
Responsive Web Tasarım; Kullanıcı dostu web siteleri üretmenin anahtarı, hangi çözünürlükte olursa olsun, kullanıcının ekran boyutuna göre yeniden yapılandırılabilecek bir web sitesi sistemi oluşturmaktır.

Responsive Web Tasarım konusunda Dizaynofisi kendini her geçen gün geliştirmektedir.

Mobil cihazların kullanımı her geçen gün artmaktadır ve bu durum sonucunda mobil cihazlar bir web sitesinin ilk temas noktası haline gelmiştir. Masaüstü bilgisayar kullanımının önümüzdeki birkaç yıl içinde düşmeye devam edeceği tahmin edildiğinden, web sitenizin her ekrana kusursuz bir şekilde uyum sağlayabilmesi olmazsa olmaz bir özellik haline gelmiştir.

Web sitesi sahipleri, kimi zaman,  duyarlı ve mobil uyumlu web sitesinin ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmuyor.  Peki, “duyarlı” ve “mobil uyumlu” tam olarak ne anlama geliyor? Hadi daha yakından bakalım...

 

Mobil Uyumlu Web Sitesi Faydaları

Mobil Uyumlu Web Sitesi Faydaları

Responsive web tasarım günümüzde dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan mobil cihazlarını bir şeyler aramak ve web sitelerine erişmek için kullanıyor. Web sitenizin tüm potansiyelini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, web sitenizin mobil uyumlu olması çok önemlidir.

Mobil uyumlu bir web sitesi arama motorlarında üst sıralarda yer alır

Web sitenizin Google'da ve diğer arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, kesinlikle mobil uyumlu bir tasarıma sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Web siteniz ne kadar mobil dostu olursa, sıralamada o kadar iyi olur. Google'ın algoritmaları, mobil cihazlara duyarlı siteleri tercih edecek şekilde ayarlıdır, bu nedenle bunu aklınızda bulundurmanız gerekir. Web sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda çıkması müşterilerin sizi bulmasını daha kolaylaştıracaktır.

Mobil uyumlu web sitesi daha hızlı yükleme süresi demektir.

Mobil uyumlu bir tasarım aynı zamanda daha hızlı bir yükleme süresi anlamına gelir ve bu da sitenize daha fazla kişinin geri dönmesine neden olur. Bu, web sitenize gelenlerin genel kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirecek, böylece ziyaretçileriniz müşterileriniz olmaya başlayacaktır. Web sitenizin gerçekten başarılı olmasını istiyorsanız, sitenin kendisinin ve yüklenen sayfaların mümkün olduğunca çabuk olduğundan emin olmanız önemlidir.

Mobil uyumlu bir web sitesi rekabette bir avantajtır.

Mobil cihazlar için optimize edilmemiş birçok web sitesi mevcuttur, eğer sizin siteniz mobil uyumlu olursa bu durum rekabette önemli bir avantajınız olacak. Web siteniz öne çıkacak ve bu da düzenli olarak daha fazla ziyaretçiye yol açacaktır.

Web sitenizin mobil uyumlu bir tasarıma sahip olması önemlidir, çünkü web'de akıllı telefonlarında, tabletlerinde ve diğer mobil cihazlarında gezinen milyonlarca kişiyi sitenize yabancılaştırmak istemezsiniz. Sitenizi mobil kullanıcılar için daha duyarlı hale getirmek sitenizi çok büyük bir şekilde büyütmenize ve bu sayede birçok yeni müşteriye sahip olmanıza neden olacaktır.

Dizaynofisi olarak oluşturduğumuz her web sitesi responsive ve mobil uyumludur Her boyuttaki ekranla web siteniz sorunsuz bir şekilde, aynı kalitede ve işlevsellikte görüntülenebilir. Bu, web sitenizi görüntüleme veya içeriğinizi okuma konusunda zorluk çekmeden potansiyel kitlenizin önüne geçebileceğiniz anlamına gelir.

Daha fazla müşteriye ulaşmak ve kalabalığın önünü geçmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mobil Uyumlu Tasarım Nedir?

Mobil Uyumlu Tasarım Nedir?

Mobil uyumlu bir web sitesi, tüm cihazlarda tam olarak aynı şekilde çalışmak üzere tasarlanmış bir web sitesidir. Bu, bir bilgisayarda veya mobil cihazda sitenin görünümünde ve özelliklerinde hiçbir şeyin değişmemesi anlamına gelir. Web sitesinin, görüntülendiği her cihazda kelimenin tam anlamıyla aynı görünümde ve kullanılabilirlikte olması gerekir.

Bir web sitesinin mobil uyumlu olması için değişmeyen statik bir içeriğe, basitleştirilmiş gezinmeye ve web sitesindeki görüntülerin daha küçük ve aynı kalitede görüntülenebilmesine ihtiyaç vardır. Basitleştirilmiş, mobil uyumlu bir siteyle tüm cihazlarda tutarlı bir web sitesi deneyimi elde edebilirsiniz.

Hangi durumlarda Responsive web sitesi gerekir ?

Hangi durumlarda Responsive web sitesi gerekir ?
  • Web trafiğinizin büyük bir çoğunluğu sitenizi bir mobil cihazdan görüntülüyor ise.
  • Mobil cihazlarda kullanımı zor olan karmaşık site içerikleriniz veya özellikleriniz varsa,
  • Web sitenizde daha uzun bir raf ömrüne sahip olmasını planlıyorsanız ve daha uzun süre güncel görünmesini istiyorsunuz Responsive web sitesine ihtiyacınız vardır.

 

Responsive Web Sitesi Nedir ?

Responsive Web Sitesi Nedir ?

Responsive web tasarım, ile tasarlanmış siteler kullanıcıların ve web sitesini görüntüledikleri cihazın, ihtiyaçlarına göre yanıt veren (veya değişen) bir web sitesidir. Burada, metin ve resimler çok sütunlu bir düzenden görüntülenen cihaza uygun olarak tek bir sütun görüntüsüne dönüşür. Gereksiz görüntüler gizlenir, böylece, sitede daha küçük ekranda daha düzgün ve kullanılabilir şekle dönüşür.

Responsive web sitelerinin temel özellikleri:

  • Kullanım kolaylığı.
  • Arama motorlarında üst sıralarda görüntülenme.
  • Her tarayıcıda yeniden şekillenen görsel ve metinler.
  • Görsel boyutlarının görüntülenen ekrana uyarlanması.
  • Kenar boşluklarının otomatik düzenlenmesi.
  • Mobil cihazların işletim sistemlerinde sorunsuz çalışmasıdır.

Responsive tasarımla daha özelleştirilmiş bir mobil deneyim elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, uzmanlık, uygun planlama ve biraz daha büyük bir bütçe gerektirir.

 

Ankara Web Tasarım İletişim
Ankara Web Tasarım
DizaynOfisi 2006 yılından beri müşterilerine interaktif çözümler sunan, yaratıcı bir butik dijital ajanstır.
İletişim
0542 457 78 50
info@dizaynofisi.com
Copyright © DizaynOfisi