Tıkla Ara
Whatsapp

Web Sitesi Tasarımında Olması Gerekenler

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Web Sitesi Tasarımında Olması Gerekenler
Müşterilerin büyük çoğunluğu, işletmeleri için web sitesi tasarımı arayan küçük işletme sahipleridir. İyi bir şekilde çalışan web sitesi, işletme için artan müşteriler demektir. İşletmeniz için web sitesi tasarımı söz konusu olduğunda, sitenizin en azından aşağıdakilere sahip olması gerekir:

Web Sitesi Tasarımında Açıkça Tanımlanmış Hedefler

Ankara web tasarım firması olarak Dizayn Ofisi  web sitelerinde bulunan en büyük hatalardan biri hedef veya görev eksikliği olduğunu düşünmekteyiz.

Web siteniz ne hakkında?

Kullanıcılarınız, onlara neler sunduğunuzu anlamalı ve web siteniz onlara yol göstermelidir. Potansiyel müşterilerinizin dikkatini dağıtacak şeylere sitenizde yer vermeyin. Direkt sadede gelin.

Web Siteniz İçin Yüksek Kaliteli İçerik

Web Siteniz İçin Yüksek Kaliteli İçerik

Yüksek Kaliteli İçerik

İçerik, insanları sitenize getiren ve onları orada tutan şeydir. Zaman ayırmak ve gerçekten kaliteli içerik oluşturmak çok faydalı olacaktır.

Bu ne anlama geliyor? Birkaç cümleye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Mesajınızı düşünmeniz ve yolunda olduğundan emin olmanız gerekir. İçeriğiniz, sizi sektörünüzde bir uzman olarak belirleyendir.

Bir İşletme Blogu

Bloglu işletme web siteleri, blogları olmayan sitelere göre daha fazla trafik alır ve daha fazla müşteri adayına ulaşır. Ancak bloğunuzu sürekli güncel tutmanız gerekmektedir.

Basit Gezinme

Kullanıcılarınızın sitenizdeki bilgileri bulmasını zorlaştırmayın. Menüyü basit ve gezinmesi kolay tutun.

Ankara Web Tasarım firmalarından Dizaynofisi çözüm ortağınız olmaya aday.... 

Bir işletme web sitesi tasarımı için yardıma ihtiyacınız var mı? Bugün bize ulaşın! Neye ihtiyacın olduğunu biliyoruz.

Web Siteniz İçin Harika Bir İletişim Sayfası

Web Siteniz İçin Harika Bir İletişim Sayfası

Bir kullanıcı web sitenizi ziyaret ediyorsa sizinle bir konuda iletişime geçmek istemesi yüksek ihtimalli bir durumdur. Bu nedenle iletişim sayfanıza oldukça özen gösterin. Ayrıca, tüm ilgili bilgilerin bulunduğundan emin olun. İnsanların sizi aramasını mı istiyorsunuz? Bir telefon numarası ekleyin. Form göndermelerini mi istiyorsunuz? Bir form ekleyin.

Herkesin farklı iletişim tercihleri ​​olduğunu ve onlarla iletişim kurma yöntemlerinin sizin tercih ettiğiniz yöntem üzerinde olması gerektiğini unutmayın. “Web sitesi formlarından nefret ediyorum” diyebilirsiniz, ancak web sitenize giren kişi form göndermek isteyebilir. Unutmayın, web siteniz 'sizinle' ilgili, ama 'sizin için' değil. Bu çok önemli bir ayrımdır.

Web Siteniz İçin Harika Fotoğraflar

Web Siteniz İçin Harika Fotoğraflar

Harika Fotoğraflar

Bu alanda en büyük yardımcınız telefonunuz olacaktır. Web siteniz için gerçekten iyi fotoğraflar çekmek için zaman ve çabaya değer. Fotoğraflarınızın kalitesi işinizin kalitesini yansıtır. Müşterilerinize işiniz için uğraştığınızı gösterin. Emin olun ki bu sizin yararınıza olacaktır.

Bir web siteniz varsa, muhtemelen kullanıcılarınızın bir şeyler yapmasını istersiniz. Bu, bir ürün satın almak, bülteninize abone olmak veya hizmetler için sizi aramak olabilir. Her neyse, yapmalarını istediğiniz her şeyin net ve kolay olduğundan emin olun. Saklamayın!

Amacınız müşterilerin sizi aramasıysa, telefon numaranızı sitenin veya iletişim sayfanızın göze çarpmayacak yerlerine yerleştirmeyin. Her sayfada sitenizin üst (Header) kısmına büyük ve net görünecek şekilde yerleştirin.

Amacınız kullanıcılarınızın bülteninize kaydolmasını sağlamaksa, sayfada doğrudan gömülü bir kayıt formu bulunduğundan emin olun ve gerçekten kaydolmaları için gerekli bir neden ekleyin. 

Bunu değerli kılan nedir? Günümüzde herkesin gelen kutusu spam mailler ile dolup taşmaktadır. Sizden gelen e-postaların ziyaretçilerinize ne faydası olacak? Bunu ziyaretçilerinize açık bir şekilde web sitesi tasarımında aktarabildiğinizde ziyaretçileriniz bülteninize gönül rahatlığıyla kaydolacaklardır.

Ankara Web Tasarım İletişim
Ankara Web Tasarım
DizaynOfisi 2006 yılından beri müşterilerine interaktif çözümler sunan, yaratıcı bir butik dijital ajanstır.
İletişim
0542 457 78 50
info@dizaynofisi.com
Copyright © DizaynOfisi